Edukacja domowa a katecheza. Nowe perspektywy
[Home education and catechesis. New perspectives]

Czasopismo: Roczniki Teologiczne (ISSN: 2353-7272)
Rok wydania: 2016
Streszczenie: Edukacja domowa jest podjęciem przez rodziców obowiązku nauczania, kształcenia i wychowania swoich dzieci w domu rodzinnym. Rodzice w porozumieniu z właściwą instytucją szkolną realizują założony plan nauczania według ustalonych przez siebie potrzeb i możliwości edukacyjnych swoich dzieci. Komisja Wychowania Konferencji Episkopatu Polski, która nadzoruje nauczanie religii katolickiej w szkole wydała Komunikat w sprawie nauczania religii w pozaszkolnym systemie edukacji domowej. Dokument jest przejawem troski pasterskiej o dzieci i młodzieży korzystającej z edukacji domowej. Kościół katolicki w Polsce nie poprzestaje na potwierdzaniu praw rodziców do decydowania o kształcie wychowania swojego potomstwa, lecz rozpoczyna pracę polegającą na otwieraniu nowych perspektyw i poszukiwaniu odpowiednich przestrzeni współpracy z rodzinami zaangażowanymi w edukację domową, aby ten proces przyniósł owoce w całościowym kształtowaniu młodych chrześcijan.
Słowa kluczowe: edukacja domowa, nauczanie religii w szkole, katecheza

author = "Andrzej Kiciński",
title = "Edukacja domowa a katecheza. Nowe perspektywy",
journal = "Roczniki Teologiczne",
year = "2016",

Kiciński, A. (2016). Edukacja domowa a katecheza. Nowe perspektywy. Roczniki Teologiczne, 11, 59-74.