Wychowawczy wymiar biografii sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego
[Educational Aspect of Biography of God's Servant – Cardinal Stefan Wyszyńskis. ]

Czasopismo: Ateneum Kapłańskie (ISSN: 0208-9041)
Rok wydania: 2018
Numer czasopisma: 3(658)
Streszczenie: Publikacja ma na celu przywołanie wychowawczego wymiaru biografii człowieka wyjątkowo zasłużonego dla Włocławka, Kujaw, Lublina, Lubelszczyzny, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Polskiego Narodu, świata i Kościoła. Człowiekiem tym jest Kardynał S. Wyszyński nazywany Prymasem Tysiąclecia. Nawiązując do jego niezłomności i wyjątkowości odwołuje się do duchowego dziedzictwa jak również wielorakiego działania i dzieł wypełniających jego bogate życie i działalność. Publikacja oscyluje wokół próby ukazania tego kim Wyszyński był jako człowiek i hierarcha Kościoła. Autorkę interesuje również czego uczył i co starał się przekazać szczególnie jako biskup lubelski a zarazem Wielki Kanclerz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Chcąc odpowiedzieć na pytanie w czym tkwi wychowawcza wartość biografii Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego publikacja uwzględnia nie tylko to kim był, w jakich okolicznościach czasu i przestrzeni przyszło mu realizować swoje bogate życie i działalność, ale także co mu zawdzięczamy i czym zasłużył sobie na tytuł Prymasa Tysiąclecia.

author = "Alina Rynio",
title = "Wychowawczy wymiar biografii sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego ",
journal = "Ateneum Kapłańskie",
year = "2018",
number = "3(658)",

Rynio, A. (2018). Wychowawczy wymiar biografii sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego . Ateneum Kapłańskie, 3(658), 469-486.